top of page

Prečítajte si prosím odpovede na najbežnejšie otázky o našej veterinárnej praxi.
 

1.) Čo je Vetprax Ejmi Bojnice?Vetprax Ejmi Bojnice je popredná veterinárna klinika s 24 hodinovou pohotovostnou službou pre malé zvieratá sídliaca v Bojniciach. Návšteva Vetpraxe Ejmi sa podobá návšteve u doktora, špecialistu alebo na akútnej pohotovosti. Naša moderná veterinárna prax je tiež rozšírením základnej veterinárnej starostlivosti. Od roku 1997 poskytujeme výnimočnú starostlivosť o malé zvieratá.


 2.) Aké druhy zvierat ošetrujete?Najčastejšie sú to psy a mačky, no ošetrujeme aj hlodavce (králiky, zajace, fretky, škečkov, pieskomilov), vtáky (dravce, papagáje, andulky), plazy (leguány, hady, korytnačky) a mnohé iné.

Pre klientov, ktorí sa nemôžu so zvieraťom dostaviť na kliniku osobne, robíme taktiež výjazdy do okolitých miest a obcí, nielen ku psom a mačkám, ale aj k hospodárskym zvieratám - najviac ku koňom.


3.) Musím sa na vyšetrenie dopredu telefonicky objednať?

Áno. Na našej klinike funguje objednávkový systém, čo znamená, že pacienti prichádzajú v dohodnutý termín, a tak sa predchádza zbytočnému čakaniu. Objednať sa môžete osobne alebo telefonicky na recepcii na tel. čísle 046/5430 623.

Výnimku tvoria akútne stavy, ako napr. úrazy, silné krvácanie, zlomeniny a iné. Aj v tomto prípade, pokiaľ je to možné, je dobré na kliniku zavolať, aby sa doktori mohli na zákrok pripraviť.

Akútni pacienti môžu spôsobiť, že nastane časový sklz a aj vopred objednaní pacienti budú musieť čakať. Takéto situácie sa snažíme promptne riešiť, no ak nastanú, prosíme majiteľov pacientov o pochopenie a trpezlivosť.

Neobjednaných pacientov vybavíme samozrejme tiež, musia však čakať v poradí, nakoľko objednaní pacienti sú uprednostnení.

4.) Čo ak mám dohodnutý termín a nemôžem sa dostaviť?

V takomto prípade nás prosím kontaktujte, aby sme takto vzniknutý termín vedeli prideliť inému pacientovi a vám mohli zároveň ponúknuť nový.5.) Čo si mám zo sebou na vyšetrenie zobrať?

V zásade stačí očkovací preukaz. Pokiaľ ste referenčný klient a prichádzate na vyšetrenie s doporučením iného veterinára, prineste si zdravotné záznamy pacienta.

6.) Ako je to s parkovaním?

Naša veterinárna prax ponúka pre svojich pacientov osem parkovacích miest priamo pred budovou kliniky.

7.) Ako prebieha návšteva na vašej klinike?

Po príchode sa majiteľ zvieraťa zahlási na recepcii. Pokiaľ je u nás klient po prvý raz, recepčná mu založí elektronická kartu so zdravotným záznamom pacienta. Potom si klienta prevezme jeden z naších piatich veterinárnych lekárov, pacienta odváži a vyšetrí.
Následne s majiteľom prekonzultuje zdravotný stav pacienta a ponúkne liečbu.

8.) Je na vašej klinike možnosť hospitalizácie pacientov?

Áno. Na našej klinike máme k dispozícii priestory na krátkodobú ako aj dlhodobú hospitalizáciu. To znamená, že majiteľ zvieraťa má možnosť vybaviť si bežné pracovné aktivity, zatiaľ čo jeho miláčik podstupuje operačný zákrok. Po zákroku pacient čaká na svojho majiteľa v príjemných priestoroch, takže sa majitelia nemusia ponáhľať a o ich miláčika bude dobre postarané.
 

Zvieratá po zákrokoch v anestéze odovzdávame až keď sú pri plnom vedomí.

Vo výnimočných prípadoch, pri ťažkom zdravotnom stave alebo po náročnom operačnom zákroku je nutná hospitalizácia pacienta aj cez noc. Pacienti sú pravidelne monitorovaní a dobre spolupracujú s veterinárom a pomocným personálom. Veterinár informuje majiteľa psa o zdravotnom stave jeho miláčika telefonicky.

9.) Môžem dať môjmu miláčikovi jedlo pred operačným zákrokom?

Nie. Každý pacient, ktorý je liečený v anestéze, musí byť nalačno minimálne 12 hodín pred zákrokom. To znamená, že posledné jedlo, ktoré zviera prijíme, bude večer pred zákrokom. Pri pacientoch, ktorí potrebujú RTG snímky sa taktiež odporúča prísť nalačno, nakoľko niekedy toto RTG vyšetrenie musí prebiehať v anestéze.10.) Ako môžem za vyšetrenie zaplatiť?

U nás môžete platiť v hotovosti v EUR a tiež hlavnými platobnými kartami VISA, Mastercard, Maestro.

11.) Čo keď mi ochorie môj miláčik mimo ordinačných hodín?

Vetprax Ejmi Bojnice poskytuje 24 hodinovú pohotovostnú službu. To znamená, že kedykoľvek mimo ordinačných hodín, či je to v noci alebo počas sviatkov a nedieľ je k dispozícii na telefóne jeden z našich piatich veterinárov. Toto telefónne číslo je 0905 478 536. Službukonajúci doktor po dohovore s majiteľom zvieraťa príde na kliniku, kde pacienta vyšetrí.
 

Prosíme majiteľov, ktorí potrebujú využiť túto službu, aby sa vždy najskôr skontaktovali s veterinárom cez telefón, nakoľko mimo ordinačných hodín fyzicky na klinike prítomný nie je.
 

Za túto službu si klinika účtuje pohotovostný príplatok. Počas sviatkov, dní pracovného voľna alebo po ordinačných hodinách medzi 6:00 hod do 22:00 hod je pohotovostný príplatok 10,-EUR. Od 22.00 hod do 6:00 hod je príplatok 20,-EUR.

12.) Môžem si u vás kúpiť krmivo pre môjho psa alebo mačku?

Áno. Na našej klinike máme široký výber krmiva značky Royal Canin pre psov a mačky špecifických plemien, veľkostí, veku či zdravotných problémov. Vieme taktiež objednať krmivá značky Eukanuba a Hills. Pokiaľ požadovaný druh krmiva nemáme momentálne na sklade, jeho objednanie vieme zaručiť do 24 hodín.13.) Čo keď mám doma choré zviera a nemôžem sa s ním na kliniku dostaviť osobne? Robíte aj výjazdy mimo kliniku?Áno. Veterinárna prax Ejmi Bojnice vlastní auto, s ktorým sú schopní naši veterinári navštíviť pacientov v okolitých mestách a obciach. Takéto výjazdy robíme nielen ku psom a mačkám, ale tiež k hospodárskym zvieratám. Prosíme majiteľov pacientov, aby tiež brali na vedomie, že niektoré zákroky vyžadujú špecifické vybavenie a kompletnú starostlivosť, ktorú vieme poskytnúť iba na klinike. Preto tieto výjazdy robíme zväčša k jednoduchším prípadom. Pre viac informácií alebo objednanie výjazdu, kontaktujte nás prosím na recepcii na tel.čísle 046/5430 623 alebo na mobilnom čísle 0905 478 536.Pre výjazdy v rámci Bojníc a Prievidze účtujeme paušálny poplatok 6,- EUR a do okolitým miest a obcí účtujeme 0,50 EUR za kilometer.  

 

bottom of page